Jak dispozičně upravit váš byt a jaké jsou současné trendy?

Často se vám může zdát, že příprava pohoštění pro vaši návštěvu je pořádná nuda, obzvláště, pokud se vaše drahá polovička baví s návštěvou v obýváku u sklenky dobrého vína a vy stále jen chystáte a chystáte. Občas na vás něco zavolají, ale vy nemáte šanci rozumět. Tak takovému řešení interiéru už téměř odzvonilo.

Room interior with modern furniture

Vzdušnost a přehled

Trendem dnešní doby při řešení dispozic ať již bytu či domu, je především otevřený prostor, kde máte pocit naprosté volnosti a rozletu. Nejtypičtějším znakem takového interiéru je spojení obývacího pokoje s jídelnou a kuchyňským koutem. Právě díky této kombinaci se bez problému můžete věnovat návštěvě a v lepším případě návštěvu do příprav občerstvení i zapojit. Můžete si tak vychutnat chvíle s vašimi přáteli a rodinou i u přípravy nedělního oběda.

Dalším důvodem proč se snažit o otevření obytných prostor a jejich propojení je rozhodně optické zvětšení prostoru a také možnost praktického umístění úložných prostor i možnost výběru z více variant vybavení bytu či domu jako takového.

Pokud budete mít přesto potřebu některé části vašeho bydla opticky oddělit, lze využít originální japonské stěny, kterými lze oddělit například obývací prostor od jídelny, ale i ložnici od zbylých prostor bude-li se jednat například o garsonku či ateliérovou formu bydlení.

Open kitchen and drawing room in luxury mansion

Převzatý článek s webu Trendy v bydlení.