Důležitou funkcí obvodové stěny je také ochrana proti vnějším klimatickým podmínkám. Nezávisle na tom, zda je léto nebo zima, zateplení a izolace fasády zlepší komfort domova. Kvalitním návrhem a odborně provedenou realizací systémového zateplení fasády lze snížit tepelné ztráty o více než 50 %. Vedlejším pozitivním efektem kvalitní tepelné izolace je zamezení pronikání hluku z vnějšího prostředí.

  • Zateplení kontaktní fasády minerální vatou
    Zateplení stěny kontaktním způsobem patří mezi tradiční způsoby zaizolování stěn. Jde provádět výborně u novostaveb i rekonstrukcí a pro svoji jednoduchost je také způsobem nejoblíbenějším. Pevné izolační desky se lepí na obvodovou stěnu, mechanicky se kotví a dále pak omítají tenkovrstvou probarvenou omítkou. Kontaktní izolace se používá nejčastěji u zděných budov, dá se ale také úspěšně aplikovat u moderních dřevostaveb.
  • Zateplení kontaktní fasády polystyrenem
    Dle třídy energetické náročnosti budovy se používají tloušťky izolace od 120mm (pro standardní domy) až po 300mm (pro nízkoenergetické a pasivní domy). Kontaktní izolace se používá nejčastěji u zděných budov, dá se ale také úspěšně aplikovat u moderních dřevostaveb.

45354345345-(4)

45354345345-(5)